A d o p c j e B a s s e t ó w
Strona i Forum poświęcona adopcji bassetów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Amor terapeuta :)
Autor Wiadomość
fimagness 

Wysłany: 2014-07-23, 20:48   Amor terapeuta :)

Cześć tu Aga:)!
Jako właściciele naszego ciapciaka jesteśmy na pewno nieobiektywni i kompletnie zadurzeni w naszym basiorze, a jak dodać do tego liczne komentarze rzeszy fanów Amora na osiedlu łechcacych nasze ego komplementami: Amor to królewski pies, królewski basset, ma królewski płaszcz.....
Uwaga ostatni tekst, pani sprzedająca regionalne kiełbasy na targu sniadaniowym - TO JEST KRÓL BASSETÓW!!!!
Mozna zgłupieć prawda:O)?

do czego zmierzam...?
Otóż, już jakiś czas temu zauwazyłam, że Amor uspokaja nowe psy jeszcze niezsocjalizowane w stadzie osiedlowym, psy k. zaczynaja sie gryźć rozdziela, pamiętam sytuacje, kiedy zaatakowanego przez jakiegopś wilczura - labradora, lizał bo ten okrótnie piszczał....lizanie przyniosło skutek.... ostatnio kiedy Amor wrócił do domu wcześniej niż reszta osiedlowego stada - psy zaczęły się normalnie gryuźć...

Ale są dwa psy na jakieś 30 k. tu znamy...na które Amor przeokrutnie ujada ...nie atakuje, tylko lezie za nimi tak ze 4 metry dalej i szczeka, szczeka ile frabryka dała, jeży sie i popiskuje...

Jeden z psów nigdy nie bawi się z innymi pasami....mieszanka kundlo labradora..wiekszy niż przecietny labrador...drugi owczarek niemiecki - ten jest spuszczany ale odnosze wrażenie po sugestiach ze strony jednej z dziewczyn, że faktycznie jego zabawa wygląda jak polowanie na małe okazy....

Czy to mozliwe żeby Amor sygnalizował uwaga ciezki przypadek, pies niebezpieczny....i odganiał takich delikwentów...?
Żaden z ww. psów nie wdaje się w dyskusje z Amorem, nie odszczekuje...
Tym samym mój pies wychodzi w tym wypadku na zbója...

lucyS 
Administrator

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2014-07-24, 08:41   

Bardzo ciekawe :->

ja obserwuje cos wrecz przeciwnego. Jak zaczyna sie awantura pomiedzy moimi psami , to ten napastowany , slabszy jest od razu atakowany przez cale stado, nawet wtedy jak przed sekunda byl przez ktoregos lizany....

A. Schopenhauer

tel 509 483 909

gocha 

Wysłany: 2014-07-24, 10:10   

Ja zaobserwowałam dokładnie taką samą sytuację jak Ty Lucyna.
Kiedyś rozmawiałam o tym z behawiorystą, on mi powiedział, że takie jest prawo stada i to jakby naturalne zachowanie.
Z tego wynika, że Amor faktycznie jest terapeutą :)

fimagness 

Wysłany: 2014-07-25, 22:01   

a ja ponawiam część pytania: szczeka, ujada, burczy, ale nie atakuje...
Czy to mozliwe żeby Amor sygnalizował uwaga ciezki przypadek, pies niebezpieczny....i odganiał takich delikwentów...?
Żaden z ww. psów nie wdaje się w dyskusje z Amorem, nie odszczekuje...
Tym samym mój pies wychodzi w tym wypadku na zbója...

gocha 

Wysłany: 2014-07-25, 22:10   

Wiesz , warczenie i szczekanie jest zwykle sygnałem ostrzegawczym. Trzeba by jeszcze poobserwować jego postawę ciała żeby coś więcej powiedzieć. Czasem zachowanie agresywna jest również powodowane lękiem, na zasadzie "wolę zaatakować pierwszy niż zostać zaatakowanym "
Tu wygląda raczej na to , że Amor ostrzega, bo jak piszesz, inne psy ustępują, więc jednak macie zamaskowanego zbója :), nie wszczyna awantury, ale pokazuje, że lepiej z nim nie zaczynać.

Odpowiedz do tematu