A d o p c j e B a s s e t ó w
Strona i Forum poświęcona adopcji bassetów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niebieskie tzw"rybie oko" u basseta
Autor Wiadomość
lucyS 
Administrator

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2014-06-13, 15:48   Niebieskie tzw"rybie oko" u basseta

Zła jestem jak nie wiem co, bo dzisiaj na FB zobaczyłam na zdjeciu basseta z niebieskim oczkiem ... tzw"rybim okiem" -taki kolor oka czesto wystepuje u koni masci srokatej, czasami oczy sa dwukolorowe, i jest to norma ... ale u basseta!!! matko! basset ma miec oko brązowe lub rude , jezeli to jest bikolor...

Moze sie myle? moze takie oko ma prawo funkcjonowac u rasowego basseta?

Prosze, zeby mnie chcieli oswiecic doswiadczeni hodowcy.. :-|

A. Schopenhauer

tel 509 483 909

Jaga 

Wysłany: 2014-06-13, 17:01   

Niebieskie oko u basseta to wada.

Cytat z wzorca rasy ze strony klubu basseta:
"Oczy: W kształcie rombu, ani wyłupiaste, ani zbyt głęboko osadzone, ciemne, ale u psów o jasnym umaszczeniu mogą być jasnobrązowe. Wyraz ich jest łagodny i poważny. Oczy jasne lub żółte są wysoko niepożądane."

Też widziałam to zdjęcie - tamten basset to był chyba tricolor jeśli się nie mylę, więc tym bardziej powinien mieć ciemno brązowe oczy. Za to ten drugi szczeniak miał tak fajnie umaszczony pysk :).

aga s

Wysłany: 2014-06-14, 13:22   

Takie oczy idą czasem z umaszczeniem merle. Ale dlaczego ty Lucy jesteś na to zła?

lucyS 
Administrator

Wysłany: 2014-06-15, 20:32   

aga s napisał/a:
Takie oczy idą czasem z umaszczeniem merle. Ale dlaczego ty Lucy jesteś na to zła?

Aga ,bassety nie maja umaszczenia merle :lol:

Juz sie tłumacze, dlaczego mnie chwyciła nerwa na to rybie oczko basseta...

-po pierwsze i milionowe -jest to ewidentny dowod przypadkowego krycia -teraz lub w przeszlosci-takiego krycia z pseudohodowli , byle byl miot choc troche w typie rasy... czesto krycia beaglami jak nie ma w poblizu samca basseta
Wiem ,ze u beagli zdarzaja sie takie oczy-oczywiscie tez nie wystepuja we wzorcu rasy...
a wiec pseudo.. albo taka hodowla co to ma psy rasowe z rodowodem i rasowe bez rodowodu...

-po drugie -taka fotka , dostrzezona przez laika moze dac falszywy wizerunek rasy...widze to tak-komus sie spodoba takie niebieskie oczko i bedac totalnym laikiem , bo przeciez nie musi byc znawca-zacznie poszukiwac po hodowlach basseta z niebieskim oczkiem-bo takie fajne i moze znalesc sie jakis "hodowca " z tych licznych zwiazkow , ktore ostatnio powstaly.. ze zacznie okaleczac psy probujac wyhodowac takie z niebieskim okiem, dlatego kazdy taki "odchyl" mnie denerwuje.. bo wypacza wizerunek rasy...potem , po takim zdjeciu nie wytłumaczsz na takim FB ludziom ,ze nie ma bassetow z niebieskim okiem ,tylko sa to zwykle kundelki.....

Nie wolno pozwalac na takie rzeczy..trzeba pokazywac , ze sa błedne i juz.

A. Schopenhauer

tel 509 483 909

lucyS 
Administrator

Wysłany: 2014-06-16, 23:11   

znalazłam jedno zdjecie , zeby zoobrazowac o czym jest mowa, i chociaz to zdjecie akurat nie jest doskonale , bo jest zrobione tak jakby "z drugiej "strony,ale jest wyraznie widoczne, ze jedno oko jest brazowe a drugie jasne , tez niebieskie , ale slabo wybarwione.

Norweski gonczy..

.

A. Schopenhauer

tel 509 483 909

Odpowiedz do tematu